تولید سامانه های بازدید مجازی

panorama-294 بازدید مجازی - تور مجازیتور مجازی فناوری جدیدی است که امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را برای کاربران فراهم می کند.تور مجازی به شما این امکان را میدهد تا بدون نیاز به صرف زمان و هزینه های بالا و بدون نیاز به حضور در مجموعه شما، مخاطبین خود را در دنیای مجازی به بازدید از امکانات تجهیزات و تخصص های خود دعوت کنید.

امروزه شناخته شدن و به تعبیری ناشناخته نماندن دغدغه فرد فرد انسانهای کره خاکی می باشد. چرا که همه از جمله سیاستمداران، اقتصاد دانان، فعالان فرهنگی ، مذهبی و. . . رقابت پیچیده و گسترده جهانی در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را به خوبی درک کرده و شناخته شدن را به عنوان کلید ورود به این صحنه جهانی دانسته و به خوبی از عواقب انزوای فرهنگی و سیاسی اّگاهی دارند. از این رو نواّوری و استفاده حداکثری از تمام توان فکری، عملی و ابزاری هر مجموعه، در راستای معرفی داشته‏ها و دستاوردهای مختلف فرهنگی و اقتصادی امری بی بدیل و ضروری به شمار می اّید.

تورمجازی ، بازدید مجازی ، سروش مهر رضوان

در دهکده جهانی، دغدغه انتقال فرهنگ و یا معرفی خدمات ، آن هم خارج از مرز بندی های جغرافیایی، اهمیت بهره مندی از شیوه های نوین اطلاع رسانی را روز به روز نمایان تر می کند.

شرکت سروش مهر رضوان افتخـار دارد با برخـورداری از توان بالای نرم افزاری-سخت افزاری و با بهره مندی از نیروهـای جـوان، خلاق و مبتکر، اقدام به تولید و راه اندازی سامانه بازدید مجـازی ویژه ای نموده که قابلیت های استثنایی نسبت به دیگر موارد مشابه دارا می باشد.

این سامانه در زمینه اطلاع رسانی و معرفی ویژگی های مختلف محیطی، باشیوه ای نوین و جذاب، در راستای ورود به دنیای مجازی و معرفی فرهنگ ها و خدمات درسطوح کلان و بدون محدودیت های جغرافیایی فعالیت می نماید.

یکی از اّرزوهای دیرینه بشر بازدید از نقاط مختلف دنیا ، با جزییات کامل و بدون حضور فیزیکی بوده است که هم اکنون و پس از گذشت سالیان دراز از اّن اّرزو، با راه اندازی سامانه های بازدید مجازی درسطح دنیا، نه تنها اّرزوی گردشگران در بازدید از مکانها و ابنیه تاریخی ملل گوناگون دنیا از طریق شبکه جهانی اینترنت فراهم گشته است بلکه این فناوری نو در اختیار فعالان فرهنگی و اقتصادی جهت اطلاع رسانی بدون مرز قرارگرفته و با اقبال بسیار چشمگیری رو به رو گشته است.

سامانه بازدید مجازی ، این قابلیت را برای کاربران فراهم می اّورد که بدون حضور فیزیکی و از طریق شبکه جهانی اینترنت و یا رایانه شخصی خود، از امکانات و خدمات مرکز مورد نظر به صورت کاملا سه، باتمام جزییات، همراه با محیطی زنده و گرافیکی کاملا زیبا، بازدید نماید.

از پرکاربردترین مواردی که سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان توانایی خدمت رسانی به کاربران خود را دارا می باشد میتوان به عناوین زیر اشاره نمود :

 • در صنعت توریسم و گردشگری
 • انتقال مفاهیم فرهنگی
 • اّموزش الکترونیک
 • تجارت الکترونیک
 • شهر الکترونیک
 • بهینه اداره کردن دولت الکترونیک
 • ساخت بازیهای کامپیوتری
 • ساخت جلوه های ویژه ی فیلم
 • تبلیغات محیطی
 • تهیه اسناد و گزارشات
 • مدیریت منابع از راه دور
 • ساخت کیوسک های اطلاع رسانی و راهنما
 • مطالعات جغرافیایی
 • ساخت پروژه های عظیم عمرانی و...

از ویژگی های منحصر به فـرد ســامانه بازدیـد مجــازی که آن را از اکثر نمونه های مشابه داخلی متمایز می نمایید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

از ویژگی های منحصر به فـرد ســامانه بازدیـد مجــازی شرکت سروش مهر رضوان که آن را از اکثر نمونه های مشابه داخلی متمایز می نمایید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • ·        بهره مندی منحصر به فرد از زبان برنامه نویسی :

در تهیه تورهای مجازی معمـول از برنامـه های آماده و گرافیکی جهت آماده سـازی تور استفـاده می گردد حال آنکه سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از تیم فنی مجرب و خلاق و با تکیه بر دانش ایرانی موفق به ایجاد تور مجازی برنامه نویسی گردیده است که علاوه برکیفیت بالا، امکان اضافه نمودن جلوه های گوناگون و منحصر به فرد را در نرم افزار خروجی امکان پذیر می نمایید که برخی از آنها در ادامه ذکر می گردد.

 • ·        تصویر نهایی 200 مگاپیکسلی :

یکی از ویژگی های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان ، خروجی 200 مگاپیکسلی تصویر نهایی و قابل ارائه به مشتری می باشد که باعث بالا بردن کیفیت کار در ارائه جزئیات و در نهایت افزایش دقت و لذت بیننده می گردد.

 • ·        عکاسی 360 درجه از اجسام:

یکی از بهترین راه حل برای به تصویر کشیدن جزییات اشیاء و ارایه صحیح آن در کنار اطلاعات مرتبط در پایگاه های اینترنتی و یا نرم افزارهای چندرسانه ای ، عکاسی 360 درجه از آن ها می باشد. از مهمترین ویژگی های این روش عکس برداری ، می توان کیفیت بالا تصاویر را برشمرد که همین علت بازدیدکننده می توانند جزییات اشیاء را مشاهده نموده و با استفاده از حرکت چرخشی 360 درجه آن ، به خوبی با ویژگی های اشیاء آشنا شوند.

 • ·        عکاسی گیگاپیکسلی:

استفاده از عکس های پاناروما برای نمایش هرچه بهتر محیطی که در آن قرار داریم ، تکنیکی است که امروزه مورد استقبال خیل عظیمی از عکاسان در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. ولی با توجه به اینکه این نوع عکس ها نیازمند دقت بالا در عکاسی بوده ، امکان ثبت تصاویر بسیار بزرگ در آنها وجود ندارد واحد عکاسی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از ربات عکاس که به صورت کاملا هوشمند اقدام به تصویر برداری با دقت بالا و براساس سلیقه مخاطب می نماید توانسته تصاویری با کیفیت چندین گیگاپیکسل را از لحظات بیاد ماندنی ثبت نماید.

 از مزایای این تکنیک که وجه تمایز آن بشمار می آید، تولید عکس هایی در ابعاد بسیار بزرگ بوده که قادر است تمام جزئیات محیط پیرامون را در آن ثبت نماید.

 • ·        قابلیت تور لیدر یا راهنمای تور

امروزه تجهیز تصاویر پانوراما به امکانات خاص رقابت بین شرکت ها را بالا میبرد و شرکت سروش مهر رضوان مفتخر است برای اولین بار در ایران تکنیک ویدیو پانوراما واقعی و محیطی را برای هموطنان خود ارائه نماید . در این تکنیک شما میتوانید برای جذب هرچه بهتر مخاطب خود با استفاده از یک نفر راهنما ، و فیلمبرداری از آن توسط کادر فنی شرکت سروش مهر رضوان به توضیح و معرفی سمعی و بصری بخش مورد نظر خود بپردازید . در پایان واحد عکاسی شرکت سروش مهر رضوان تصویر پانورامای 360 درجه ای در اختیار شما قرار خواهد داد که ضمن امکان گردش و چرخش 360 درجه در محیط راهنمای آن بخش نیز به صورت کاملا پویا و واقعی در تصویر به معرفی آن بخش خواهد پرداخت .

 • ·        قراردادن Hot Spot محیطی در طراحی تور

 Hot Spot عبارت است از یک موقعیت فیزیکی در تصاویر پانوراما که یک کلیک بر روی آن توسط کاربر منجر به انجام یک فرایند خواهد شد. این فرایند می تواند عمل رفتن به یک نمای دیگر، نمایش یک غرفه مجازی، بارگذاری یک پانوراما و یا نمایش محتوای یک بسته اطلاعاتی باشد. آنچه که در اکثر موارد مشابه صورت می پذیرد قراردادن دکمه به عنوان Hot Spot می باشد که علاوه بر پایین آوردن کیفیت نمایش و سرعت، امکان هدایت و رهبری سریع و آسان را برای کاربر مشکل نموده و در زیبایی گرافیکی کار اثری بسیار منفی برجای می گذارد. حال آنکه سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از زبان های برنامه نویسی قرتمند این امکان را به کاربر می دهد که Hot Spot را در محیط خود پانوراما ایجاد کرده و از قراردادن شیء اضافه به عنوان دکمه که باعث کاهش چشم گیر ارزش هنری، زیبایی، و ظرافت اثر می گردد جلوگیری نماید.

 • ·        امکان درج توضیحات در تصویر

این قابلیت این امکان را به شما میدهد تا در صورت نیاز به اضافه کردن توضیحات نوشتاری برای نقطه ای خاص در درون تصویر 360 درجه خود ( مانند تابلو توضیحات یک اثر هنری یا تاریخی ) بتوانید به سادگی و با زیبایی خاصی این توضیحات را در درون تصویر درج نموده و کاربر با قرار گرفتن بر روی آن نقطه توضیحات را مشاهده نماید .

 • ·        امکان ثبت تصاویر با جزئیات بالا:

این قابلیت به شما امکان میدهد تا درصورتی که جزئیات ارائه شده در تصویر 360 درجه شما برای نمایش به کاربر کافی نبود با ارائه تصویر با کیفیت بالا از نقطه ای خاص بتوانید جزئیات بسیار ظریف را نیز برای کاربر خود به ارمغان بیاورید. ( برای مثال میتوان به نمایش تصویر با کیفیت بسیار بالا از جواهری با ظرافت در محیط یک موزه اشاره نمود )

 • ·        فناوری هوشمند شبیه سازی روز و شب :

بـا تکیـه بر فنـاوری ایجـاد پانارومـا و خواص منحصـر به فـرد ســامـانه بـازدیـد مجازی شرکت سروش مهر رضوان امکـــان شبیه سازی هوشمند روز و شب، با توجه به ساعت دستگاه رایانه و یا شبکه جهانی اینترنت فراهم گردیده است.

 • ·        بهره مندی از پانورامای کروی :

همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران فناوری تور مجازی ، عدم اعوجاج تصویر در فرایند تور بوده است که سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از فناوری نوین در تهیه تصاویر، خروجی 360 درجه بدون اعوجاج را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

 • ·        استفاده هدفمند از لنزهایWide و Fisheye :

یکی از اصلی ترین فرایندهای ساخت تور مجازی ، عکس برداری محیطی می باشد که تعداد و نیز کیفیت عکس های تهیه شده نقش بسزایی در کیفیت و زیبایی تصویر نهایی ایفا می نماید. لذا سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از دوربین های عکاسی حرفه ای روز دنیا لنزهای wide و fisheye امکان بهره مندی از عکس هایی با کیفیت بالا در ساخت تور و پانوراما را فراهم نموده است.

 • ·        صدای سه بعدی :

سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان ، در قابلیتی منحصر به فرد، امکان بهره مندی از صدای سه بعدی را به صورت High Quality  و با امکان استریو در اختیار کاربران خویش قرار می دهد.

 • ·        نمایش سه بعدی اشیاء خاص :

یکی از امکانات ویژه مورد نیاز کاربران تور مجازی ، قابلیت نمایش سه بعدی اجسام در محیط اصلی نرم افزار می باشد که سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از نرم افزار های قدرتمند روز دنیا و کادر فنی متخصص توانایی این مهم را دارا می باشد.

 • ·        امکان جستجو :

سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از زبان های متعدد برنامه نویسی در ایجاد تور مجازی این امکان منحصر به فرد را به کاربر می دهد که از توانایی جستجو در سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان بهره مند گردد.

 • ·        نمایش قطعه به قطعه در محل تمرکز کاربر :

نظر به حجم نسبتا بالای فایل های خروجی معمول، تور مجازی و نیز سرعت پایین اینترنت، یکی از مشکلات مرسوم کاربران تور مجازی، لود کردن قطعه به قطعه و بدون تمرکز در نقطه مورد نظر کاربر می باشد. که سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان علاوه بر کاهش چشم گیر حجم فایل خروجی، با بهره گیری از نرم افزاری قدرتمند توانسته است این ضعف فنی را به نحوه احسن حل نماید. به گونه ای که در سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان نمایش یا همان لود تصاویر به صورت مترکز و در نقطه مورد نظر کاربر اتفاق می افتد که این مهم سرعت استفاده و نمایش تصویر را چندین برابر افزایش داده که موجب افزایش رضایتمندی بازدید کننده می گردد.

 • ·        ایجاد نقشه و طراحی پلان موقعیت :

سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان در راستای افزایش مدیریت کاربر در یک گردش مجازی، اقدام به طراحی پنل گرافیکی (پلان) نموده است که این امکان را به کاربر می دهد با کلیک بر روی پلان از بخش های مختلف تور بازدید نموده و ضمن مدیریت بهینه در گردش مجازی، موقعیت لحظه ای خود در فرایند تور را مشاهده نماید.

 • ·        قابلیت چند زبانه بودن :

سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از تمام پتانسیل های علم روز دنیا، جهت ایجاد ارتباط بدون مرز با ملل مختلف دنیا، قابلیت چند زبانه تور ها را به عنوان خدمتی نوین به کاربران خود عرضه می نماید.

 • ·        قابلیت شبیه سازی فصول :

یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان امکان تغییر هوشمند فصول می باشد. فصول در سامانه بازدید مجازی توسط باران بهاری، تابش خورشید تابستانی، ریزش برگ های پاییزی و بارش برف های زمستانی متمایز می گردد.

 • ·        قابلیت شبیه سازی خورشید :

خورشید در سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان تلالوء و درخشش طبیعی خود را دارد و تابش اشعه های خیره کننده ی آن، گرما بخش محیط مجازی تور می باشد.

 • ·        قابلیت شبیه سازی آتش بازی در شب :

در همه آیین ها و فرهنگ ها، جشن های ملی مذهبی فراوانی وجود دارد که هر یک از ملت ها به گونه ای این جشن ها را گرامی می دارند. یکی از رایج ترین شیوه های گرامیداشت، آتش بازی در شب است که این قابلیت نیز به شکل زیبایی شبیه سازی شده است.

 • ·        قابلیت پیاده روی مجازی :

سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان با بهره مندی از نبوغ فنی موجود در تیم اجرایی و برنامه نویسی خود قابلیت منحصر به فرد پیاده روی مجازی در تور را برای کاربر فراهم آورده است که به زیبایی هنری و فنی کار افزوده است و لذت یک بازدید واقعی همراه با جزئیات طبیعی را برای کاربران خود به ارمغان می آورد.

 • ·        امکان قرار دادن فیلم، صوت و عکس :

یکی از ویژگی های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان برخورداری از امکان قراردادن فایل های چندرسانه ای صوت و فیلم و عکس در درون برنامه و بدون بازشدن صفحه ای مجزا می باشد که همین خاصیت قرار گرفتن و اجرای فایل تصویر در درون محیط علاوه بر بالا بردن کیفیت کار موجب افزایش سرعت اجرا نیز می گردد.

 • ·        بهره مندی از نقشه های Google Map با کیفیت بالا :

از دیگر قابلیت هایی که برای سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر رضوان تعبیه و طراحی گشته است، قابلیت مکان یابی و کنترل موقعیت با بهره مندی از گوگل مپ به صورت آنلاین و یا آفلاین می باشد که امکان ارائه محصول و یا خدمت مورد نظر کاربر در سطح جهانی را ارائه می نماید.

برای مشاهده این مقاله به صورت اسلاید شده ، بر روی تصویر زیر کلیک نمایید :

معرفی سامانه بازدید مجازی و پاناروما و تور مجازی